fbpx
7 kroków powstawania figurki 3D

7 kroków powstawania figurki 3D – od modelu do druku

7 kroków powstawania figurki 3D – tylko tyle dzieli pomysł od realizacji! Personalizowane figurki 3D stanowią połączenie sztuki, kreatywności i technologii. Oto proces, który prowadzi do stworzenia żywej, unikalnej figurki 3D.

7 kroków powstawania figurki 3D

Krok 1: Wybór figurki 3D i personalizacja

Wybierasz figurkę 3D, która Cię zainspirowała. Może to być Twój bohater filmowy lub wojenny, postać historyczna czy z komiksu, gry wideo lub wymyślona przez Ciebie. Podstawowym elementem jest personalizacja. Masz możliwość dostosowania ubrań, kolorów oraz innych elementów, by jeszcze bardziej spersonalizować swoją postać.

Krok 2: Przesłanie zdjęć twarzy

Klient przesyła zdjęcia swojej twarzy z różnych perspektyw. Pamiętaj, że jest to kluczowy krok, bo na podstawie fotografii, zostanie stworzony model 3D twarzy danej osoby.

Krok 3: Modelowanie 3D

Nasi projektanci i inżynierowie komputerowi, korzystając z tych fotografii, tworząc precyzyjny model 3D twarzy. Proces obejmuje strukturę twarzy, odtworzenie rysów, dostosowanie proporcji, co pozwala uzyskać jak wierne podobieństwo do oryginału.

Krok 4: Druk 3D

Kiedy model 3D twarzy jest przygotowany i kolejno następuje etap finalizacji. Druk 3D jest wykonywany na zaawansowanej drukarce 3D – technologia polega na tym, że cienkie warstwy materiału są na siebie nakładane, tworząc trójwymiarowy obiekt. W tym wypadku model twarzy drukowany jest w odpowiedniej skali.

Krok 5: Montaż

Po wydrukowaniu twarz montowana jest na wybranej figurce 3D. Figura staje się ożywiona, a twarz klienta osadzana w trzech wymiarach.

*Krok 6: Dostosowanie i detale

Na tym etapie, dostosowywane są wszystkie detale, czyli kolory, ubrania i dowolne elementy figurki. Następuje szlifowanie detali, by figura mogła być gotowa do wysyłki.

Krok 7: Dostawa oraz podziwianie efektów

Gotowa spersonalizowana figurka 3D jest dostarczana do klienta. Możesz podziwiać i cieszyć się swoją unikalną postacią, która przedstawia Twój styl, charakter i oczywiście osobę.

Proces powstawania figurki 3D od modelu do druku jest możliwe, dzięki połączeniu zaawansowanej technologii z ręczną pracą artystów. Ten proces pozwala stworzyć coś naprawdę wyjątkowego na długie lata. To nie tylko figura, ale przede wszystkim, wyrażenie siebie oraz wspomnienie, które zawsze będzie cieszyć klienta – mówi ekspert.