fbpx
figurki 3D w szachach

Figurki 3D w szachach

Dlaczego figurki 3D w szachach?

Figurki 3D w szachach sprawdzą się bardzo dobrze. Szachy to jedna z najstarszych gier strategicznych. Pochodzenie gry jest trudne do ustalenia, bo krąży o niej wiele legend. Twierdzi się na przykład, że powstały w Indiach, gdzie znane były jako: chaturanga, czyli cztery armie lub cztery królestwa. Szachy opierały się na epickim poemacie „Mahabharata”.  Niektóre źródła podają, że pochodzą z Persji czy z Europy. Niezależnie od tego, kiedy i gdzie miały swój początek, to grywali w nie królowie, arystokracja oraz inne osobistości historyczne.

Przez wieki, gra była popularna wśród inteligencji. Za jednego z pierwszych królów, który grywał w szachy uznaje się Karola Wielkiego. Przyczynił się też do rozwoju gry na terenach swojego cesarstwa. Zachowała się nawet szachownica władcy, która jest przechowywana w niemieckiej katedrze w Aachenie.

Wielbicielem szachów był Benjamin Franklin, jeden z Założycieli Stanów Zjednoczonych, aktywny uczestnik rozgrywek szachowych.  Pasjonatem gry był Albert Einstein. Za jednego z największych graczy w XIX wieku uważa się Paula Morphego, ale pierwszym oficjalnym mistrzem świata w grze szachowej był Wilhelm Steinitz. Za początkował on chaturanga, czyli nowoczesną strategię gry. Do najwybitniejszych szachistów XX wieku w latach 80. i 90, ale też w historii należał mistrz świata Garry Kasparov.

Obecnie w szachy grają miliony osób na wszystkich kontynentach. Są popularne wśród wszystkich środowisk. Przyciągają również dzieci i młodzież, można powiedzieć, że łączą pokolenia. Powstało wiele książek i filmów o tej tematyce, więc warto się zastanowić, dlaczego są tak fascynujące.  Ta gra królewska, bo tak się określa szachy, rozwija myślenie logiczne i strategiczne.

Osoby, które rozgrywają partie wykazują wysoki poziom inteligencji. Gra w szachy wymaga koncentracji i uwagi oraz cierpliwości – mówi ekspert. Szachiści cechują się umiejętnościami planowania i analitycznego myślenia, samodyscypliną i doskonałą pamięcią. Doskonalone są podczas turniejów, zawodów oraz innych rozgrywek.

Z całą warto się nauczyć ruchów pionków, a pomaga w tym ich zaprojektowanie. Różnorodność tematów pozwala tworzyć figurki 3D w odniesieniu do epok, wydarzeń historycznych, kultur, filmów, literatury etc. Mogą być ozdobne lub poszarzałe, by uprzyjemnić rozgrywkę. Na partyjkę szachów stworzonych w ulubionym temacie wpadnie sąsiad, znajomy czy inny rywal. Warto więc pomyśleć nad projektem, by później zamówić figury szachowe. Rozmiar wpływa na wygodę podczas poruszania się po planszy.  Figurki 3D w szachach powinny być czytelne, więc podczas składania zamówienia, na ten aspekt należy zwrócić szczególną uwagę – podsumowuje ekspert od figurek 3D.